ÚVOD DO REALITNÍHO SVĚTA

Prodej či koupě nemovitosti je významné rozhodnutí, které na mnoho let ovlivní život celé vaší rodiny

Vítejte v realitním světě. Důvody, které vás přivedly na mé webové stránky vám zřejmě nedají spát. Hledáte nový domov a čeká vás stěhování? To je velká životní změna. Proto každý den přemýšlíte jak se vyvarovat možným chybám, sbíráte informace a zvažujete každý krok.

 

Je to úplně přirozené a logické. Člověk přece prodává nebo kupuje nemovitost jen párkrát za život. Jedna malá chyba vás ale může stát mnoho. Nemovitosti jsou drahé a dědí se z generace na generaci. Proto je dobré, když jste při jakékoliv manipulaci s nimi  maximálně obezřetní.

 

Lidé si to na začátku vždycky představují snadno. Řeknou si: „No, dám si na internet inzerát, pak ještě někde stáhnu pár smluv a bude to“. Za pár dnů ale většinou rychle zjistí, že tak jednoduché to nebude. Cestou levné inzerce už se dnes dají prodávat jen nemovitosti s nízkou cenou, o které je na trhu velký zájem. Protože levná nemovitost může mít klidně i několik zájemců najednou, je její prodej rychlý a obejde se bez náročné prezentace.

 

Jestliže ale chcete prodat svou nemovitost za maximální cenu, (což jistě chcete) bude potřeba k celému prodeji přistupovat více profesionálně. Nemovitost není houska na krámě a její prodej má svá specifika. Prodej za maximální cenu je vždy více časově náročný a vyžaduje kvalitní prezentaci. V podstatě máte 2 možnosti na výběr: Buď do toho půjdete sami na vlastní riziko, anebo úkol jednoduše svěříte profesionálnímu makléři.

 

Jestliže dojdete k závěru, že na to sami nestačíte, věnujte maximální pozornost výběru svého makléře. Profesionální makléř pro vás vždy zařídí 2 důležité věci:

1. prodá nemovitost za maximální cenu

2. postará se o bezpečný průběh celého obchodu

 

Je důležité vědět, že realitní činnost má jednu zajímavou zvláštnost. Kvalita konečného výsledku je vždy zcela v rukou konkrétního makléře. Ten na obchodu pracuje od začátku až do konce a v podstatě ho celý tak nějak sám tvoří. Podle toho pak bude vypadat výsledek – buď dobrý nebo špatný.

 

Pokud svého makléře ještě nemáte, tak zapátrejte v rodině, u přátel, na internetu. Hledejte doporučení a reference. Prostě hledejte konkrétní lidi se skutečnými výsledky a nespoléhejte se při výběru na značky z reklam, co slibují zázraky na počkání. Tím nechci říci, že značky jsou špatné. Jistě pro ně pracuje mnoho šikovných lidí. Jen mějte na paměti, že v realitách to chodí prostě jinak než v jiných oborech a značka sama o sobě vám tu nic nezaručí.

 

TIP: Ať už svou nemovitost prodáváte nebo se na realitním trhu teprve rozhlížíte, určitě se zastavte na mém realitním blogu. Sestavila jsem ho pro vás jako pěkný bonus zdarma. Pravidelně ho aktualizuji novými články a věřím, že i vy tu najdete mnoho užitečných rad a tipů.

Vstupte na něj teď hned tudy: REALITNÍ BLOG .

Přeji vám příjemné čtení a hlavně hodně štěstí v realitách 🙂

Zajímá vás spolupráce se mnou?