Reality obecně

Návod jak zaplatit daň z nabytí 2019

dan z nemovitych veci danove priznani dane nemovitost 1 - Návod jak zaplatit daň z nabytí 2019

Kupujete nemovitost a už jste prošli celé kolečko od hypotéky, přes všechny smlouvy až k předání nemovitosti a převodu energií? Gratuluji vám, ale mějte na paměti, že tím vaše pouť ještě nekončí. Po kýženém převodu nemovitosti na Vaše jméno musíte zaplatit státu ještě závěrečnou čtyřprocentní Daň z nabytí nemovitosti. Jak ale dál postupovat?

 

Daň z nabytí řešíte s finančním úřadem v místě, kde se nachází nemovitost, nikoliv kde máte trvalý pobyt. Celý proces si řádně ohlídejte, protože finančák k tomuto úkonu nikoho nevyzývá.

 

V podstatě musíte udělat dvě věci:
a) stáhnout si, vyplnit a podat příslušný formulář včetně všech povinných příloh
b) zaplatit na účet státu zálohu na daň, která činí 4% ze zjištěné ceny

Všechny aktuální formuláře najdete zde: http://www.financnisprava.cz/cs/dane-a-pojistne/dane/dan-z-nabyti-nemovitych-veci

Dejte si pozor na řádné dodržení lhůty k podání formuláře na finanční úřad. Ta začíná běžet prvním dnem následujícího měsíce ode dne zápisu vlastnického práva na vaše jméno a končí posledním dnem třetího měsíce. Příklad: nemovitost byla přepsána katastrem dne 15. 3. 2017. Od 1. 4. 2017 mi začíná běžet lhůta k podání přiznání aposlední den lhůty bude 30. 6. 2017.

 

4% z ceny, ale z jaké?
Zřejmě víte, že budete platit 4% z ceny nemovitosti, avšak nyní je potřeba si ujasnit z jaké ceny. Při převodech nemovitostí kupní smlouvou totiž ve svém přiznání zjišťujete tzv. nabývací hodnotu nemovité věci.
Ta je výsledkem porovnání dvou cen:
1) ceny sjednané (skutečné kupní ceny)
2) nabývací hodnoty nemovitosti (75% z ceny Směrné hodnoty nebo Znaleckého posudku)

 

A daň zaplatíte vždy z ceny vyšší – stát se tím chrání proti účelovému krácení daní. U většiny nemovitostí si můžete vybrat, zda chcete pro výpočet použít směrnou hodnotu nebo zda si necháte vypracovat znalecký posudek.

 

Směrnou hodnotu můžete použít u pozemku, bytu, rodinného domu, garáže, rekreační chaty atd. Směrnou hodnotu nelze vypočítat u lesních pozemků, vodních ploch, rozestavěných nemovitostí apod. Takže v těchto případech musíte oslovit znalce, aby vám obstaral Znalecký posudek, který doručíte finančnímu úřadu v příloze (více v Pokynech k přiznání k dani z nemovitých věcí).

 

Směrná hodnota
Směrnou hodnotu nemovitosti vám vypočítá sám správce daně, když v hlavním formuláři zaškrtnete příslušné políčko a vyplníte povinné přílohy. Například pokud jste koupili bytovou jednotku, vyplníte kromě hlavních formulářů ještě přílohy č. 2 a 2A. Pokud jste koupili rodinný dům vyplníte navíc ještě přílohy č. 2 a 2C. Nevýhodou směrné hodnoty je, že se výsledek ve formuláři nijak neukáže, takže nemáte jistotu, zda výše směrné hodnoty nemovitosti nepřevýšila skutečnou kupní cenu. Můžete si však vypočítat alespoň předběžnou orientační hodnotu na internetové kalkulačce. Existuje zde tedy možnost, že se v budoucnosti ozve správce daně s platebním výměrem na doplatek daně.

 

Znalecký posudek
Pokud nechcete nechávat nic náhodě, můžete si objednat znalecký posudek. Jestli jste si vyřizovali hypotéku a máte v šuplíku ještě jeden výtisk odhadu kvůli bance, nejásejte. Posudky pro účely hypoték finanční úřady bohužel neuznávají. Musíte si nechat vyhotovit další, a to přímo pro účely platby daně z nabytí.

Ať již použijete znalecký posudek nebo směrnou hodnotu, v obou případech vypočítáváte 4% ze 75% odhadnuté částky, nikoliv z celé. Částku, kterou zaplatíte znalci za vypracování posudku si můžete v daňovém přiznání uplatnit jako tzv. uznatelný výdaj. Tím se však cena posudku sníží jen o 4% a zbylá část nákladů za posudek jsou vaše náklady navíc!

 

Ve většině případů se vám nevyplatí nechat si zpracovat znalecký posudek. Určení směrné hodnoty od finančního úřadu je zcela zdarma a nepředstavuje pro poplatníka žádné náklady.

 

Nezapomeňte na povinné přílohy!
Kromě znaleckého posudku nebo příloh pro výpočet směrné hodnoty musíte dodat úřadu ještě prostou kopii kupní smlouvy a také vyrozumění o provedení vkladu, které vám zaslal doporučenou poštou katastrální úřad po zápisu na vaše jméno.

 

Závěr
A to je vše, následně musíte celý balíček formulářů doručit finančnímu úřadu buď elektronicky do datové schránky nebo osobně a poté zaslat na jeho účet zálohu na daň ve výši 4%. Tím jste splnili svou daňovou povinnost. Doporučuji, abyste si veškeré formuláře okopírovali a nechali si je potvrdit razítkem podatelny úřadu. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně náročný úřední úkon je možné celý úkol svěřit daňovému poradci, který za vás přiznání vyplní a podá.

 

Pokud kupujete byt přes realitního zprostředkovatele, měl by za vás tento úkol splnit. Já pro své klienty tuto službu zdarma poskytuji v rámci své provize, takže pokud nemovitost koupíte ode mně, máte vystaráno :).

8ed5b300ddf4604276b5078753f9a7b0?s=100&d=mm&r=g - Návod jak zaplatit daň z nabytí 2019

Jsem nezávislá realitní makléřka. Na trhu nemovitostí se pohybuji již 11 let. Svým čtenářům pomáhám, aby se lépe orientovali v džungli českého realitního trhu.

35 thoughts on “Návod jak zaplatit daň z nabytí 2019

 1. Dobrý den,
  předem děkuji za pěkný článek. Chtěl bych se zeptat k výpočtu 4% daně z nabytí nemovitosti (konkrétně bytu).

  Jen pro kontrolu jestli jsem výpočet daně pochopil správně uvedu příklad:
  Pokud je směrodatná orientační odchylka 1.000.000,- a cena za byt činila 1.500.000,-, pak se pro výpočet 4% daně použije vyšší částka, tedy kupní cena 1.500.000. Potom je třeba uhradit finančnímu úřadu 4% z kupní ceny = 60.000,- ?

  Není možné například počítat daň ze 75% kupní ceny, když je kupní cena větší než vypočítaná směrodatná orientační odchylka?

  Děkuji

  1. Hezký den,
   správný výpočet je 4% z kupní ceny 1.500.000 = 60.000,- Kč. Snížení na 75% se bohužel používá a je možné pouze u ceny odhadní – ať již u ceny určené znaleckým posudkem nebo dle tabulky směrné hodnoty.

   S pozdravem,
   Kamila Šablaturová

 2. Dobrý den,
  jak mám počítat daň, když jsem kupovala byt s předzahrádkou a garážovým stáním a každé je zvlášť zapsané v katastru? Můžu počítat z celkové ceny na kupní smlouvě, kde je vše vypsané?
  Mám trochu obavu, aby to finanční úřad něchtěl rozepsané na jednotlivé nemovitosti 🙁
  Děkuji za informaci

  1. Dobrý den,
   jestlize je kazda nemovitost zapsana v katastru zvlast a kupovala jste je na jednu kupni smlouvu pod jednim vkladovym cislem, tak podavate financnim uradum pouze 1 danovy formular. Je tady ale hacek – pro kazdou nemovitost musite k priznani zvlast pridat jedte prilohu k urceni smerne hodnoty. To znamena ve vasem pripade 3 prilohy – byt, pozemek, nebytovy prostor (garaz). Je to dost papirovani, ale je to zdarma. Muzete se tomu samozrejme vyhnout a nechat si udelat znalecky posudek. Bude vas to ale navic stat nekolik tisic korun.

 3. Dobrý den. Měla bych dotaz. Budeme s manželem co nevidět kupovat domeček. Nejspíš na konci ledna nebo v půlce února do kdy budeme muset zaplatit daň? Je tam třeba nějaká lhůta, která platí pro všechny měsíce nabytí nemovitosti. Například koupím dům na konci ledna, tak musím zaplatit do konce dubna? Děkuji za odpověď. Pěkný den

  1. Dobrý večer, ano na platbu kterékoliv daně jsou zákonem stanovené lhůty. Stejně tak je to i u daně z nabytí nemovitých věcí. Lhůta k podání daňového přiznání a zaplacení vypočtené zálohy na daň je 3 měsíce. Lhůta začíná běžet od prvního dne následujícího měsíce, kdy vám katastrální úřad povolí vklad (zapíše na list vlastnictví vaše jméno). Například pokud vás katastr zapíše v půlce února, lhůta vám začíná běžet prvního března a končí posledním květnovým dnem.

 4. Dobrý, děkuji za skvělý článek. Chtěla bych se ještě k této problematice zeptat. Pokud jsme zakoupili byt a s partnerem každý vlastníme ideální 1/2 bytové jednotky, je nutné, aby podal daňové přiznání každý zvlášť, sám za sebe, když nejsme prozatím v manželství? A dále když jsou ve společném SVJ tři bytové domy a každý z vlastníků jednotek vlastní poměrovou část na pozemcích pod nimi, musíme vyplnit přílohu č.2 ke každému z těchto pozemků, tzn. další tři formuláře? Děkuji moc za odpověď a přeji pěkný den

  1. Dobrý den. Bohužel ano – musíte podat přiznání každý sám za sebe, každý za svou ideální polovinu. Co se týče příloh, tak ty také musí být ke každému daňovému přiznání vyplněny a připojeny. K jednomu daňovému přiznání přidáte 2 přílohy – jednu na bytovou jednotku a druhou na pozemek. Do přílohy s pozemkem vyplníte všechna čísla pozemků, kde máte podíl a které byly předmětem kupní smlouvy.

 5. Dobrý den, v minulém roce jsem zakoupila podíly od několika majitelů na rodinný dům a pozemek. Jsem teď stoprocentním vlastníkem. Musím podat daňové přiznání zvlášť na každou koupi i když se uskutečnili ve stejném měsíci? Děkuji za odpověď

  1. Dobrý den, povinnost podat daňové přiznání je vázána k zavkladování kupní smlouvy do katastru nemovitostí. To znamená, že pokud jste ke každému podílu uzavřela zvlášť kupní smlouvu, musíte ke každé smlouvě zvlášť podat i daňové přiznání. Bude to pěkné papírování, ale bohužel se tomu nevyhnete. Ještě vám doporučím, abyste si na finančáku ještě v lednu rovnou podala i daňové přiznání k dani z věcí nemovitých. Jako nový vlastník totiž prvním rokem musíte podat daňové přiznání k této dani. V následujících letech již nevyplnňujete přiznání, ale FÚ vám zašle pouze složenku, která se platí na celý kalendářní rok.

 6. Dobrý den , chci se zeptat koupili jsme byxt za 350 000 ,- )takze daň z nabyti by měla byt 14000,- ) . Do ky musím daň zaplatit mám na to nějaký čas ?

  1. Dobrý den,
   váš výpočet je správný, tuto částku odešlete na účet finančních úřadů jako zálohu na daň. Lhůta vám začíná běžet prvním dnem následujícím po měsíci, kdy došlo k zápisu do katastru na vaše jméno. Příklad: Katastr vás zapíše 15. ledna, 1. února začíná běžet tříměsíční lhůta k podání přiznání a zaplacení daně. V tomto případě by lhůta tedy končila posledním dubnovým dnem.

 7. Dobry den.

  Ako mame postupovat, ak sme si byt kupili dvaja. Tzn obaja sme nabyli nemovitost podielom 1/2.

  Mame priznanie k dani podavat obaja, alebo staci ze to poda jeden?
  Ak obaja, ako sa do prilohy N vyplnuje podiel?

  Dakujem za odpoved.

  1. Dobrý den. Každý musíte podat své přiznání za svou jednu polovinu se svým číslem jednacím. Každé přiznání bude obsahovat přílohu N, kde kupní cenu jednoduše vydělíte dvěmi.

 8. Dobrý den,
  koupili jsme byt v novostavbě (první úplatné nabytí), a součástí kupní smlouvy jsou i podíly na společném majetku a hlavně podíl na pozemku kolem, který je rozdělený na předzahrádky (pozemek je na katastru jenom jeden, a spoluvlastnictví je taky jenom formou podílu na společném pozemku).
  Vztahuje se prosím to osvobození od daně kvůli prvnímu nabytí i na podíly na společných částech, zvlášť na pozemku ?
  Děkuji

  1. Dobrý den, vaše situace je trošičku komplikovaná. Při prvopřevodu novostavby je stavba a pozemek pod domem osvobozen od daně z nabytí. Protože jste ale kromě budovy, která je součástí pozemku (to vše osvobozeno od daně) koupili i podíly na předzahrádkách, jsou tyto předzahrádky předmětem danění daně z nabytí. K tomuto účelu nemůžete bohužel použít tabulku směrné hodnoty. Musíte si nechat vypracovat znalecký posudek od soudního znalce, který bude povinnou přílohou k daňovému přiznání. Doporučuji vám obrátit se na vašeho správce daně, aby vás přesně instruoval. Existují developerské společnosti, které již mají na úřadech mustry ve formě univerzálních znaleckých posudků. Nemuseli byste si ho pak nechat zpracovat a ušetřili byste tím několik tisíc korun.

 9. Dobrý den chtěl bych se optat, nemají v plánu měnit nějak do budoucna, placení daně za nabytí, přijde mi nefér, že má vše platit jen jedna strana, a to kupující, to je vše pro mladé rodiny, člověk je rád, že dosáhne na hypo a ještě aby střádál peníze na daň ideál by byl 50 na 50, protože obe strany nabudou a kdo to má na starosti mám chuť někam napsat ?.

  1. Dobrý večer,
   bohužel nevím o tom, že by se chystalo zrušení daně z nabytí, podobné záležitosti mají spíš tendenci zdražovat. V minulých letech činila tehdejší daň z převodu nemovitosti „pouze“ 3% z ceny a nyní po roce 2014 stejná daň činí již 4%. Pokud se cítíte být tím poškozen nebo znevýhodněn a máte chuť něco změnit, mám pro vás jedinou radu: Choďte k volbám :). To je asi jediné, co můžeme my prostí občané ze svých pozic měnit. A není to málo. Hezký večer.

 10. Dobrý den,
  koupili jsme pozemek. Ale jelikož jsou na pozemku dva vzrostlé stromy, které jdou vidět na mapě. Tak už nám fin.úř. oznámil, že se jedná o trvalý porost. Tak teď nevíme jestli si musíme najmout odhadce a nechat udělat znalecký posudek, nebo jenom stačí podat daňové a zaplatit jenom 4% z kupní jako zálohu a oni si tam nějakého odhadce pošlou, nebo to musíme zajistit mi? Jak máme postupovat? Ještě přidám, že pozemek je v KN již přepsaný a zbývá jen ta daň. Děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den, bohužel nerozumím otázce. Nevím proč vám finanční úřad dával informaci o trvalém porostu, protože to není běžný postup FÚ. Museli jste s nimi
   již o něčem jednat a nevím co bylo předmětem tohoto jednání. Potřebovala bych o případu znát více podrobností, bez nich se nemohu vyjádřit.

 11. Dobrý den, měla bych dotaz ohledně podání přiznání k dani z nemovitosti (nemovitost máme od ledna 2018) – do kdy je prosím nutné přiznání podat a jaké formuláře, kromě samotného přiznání, jsou třeba (jedná se o byt v SJM a máme spoluvlastnický podíl na pozemcích bytového domu)? Děkuji.

  1. Dobrý den. Pokud vás katastr zapsal v lednu, od prvního února vám začíná běžet tříměsíční lhůta k podání formulářů a zaplacení zálohy na daň. Ve vaše případě tedy lhůta bude končit posledního dubna 2018. Jako manželé budete vyplňovat jeden formulář k daňovému přiznání se dvěma přílohami (jeden manžel poplatník, druhý solidární poplatník -zašrtnout). Budete vyplňovat 3 přílohy – přílohu N (nabytí kupní smlouvou), přílohu 2 (pozemek) a přílohu 2 A (byt). Do přílohy s pozemkem budete muset vypočítat i cenu pozemku pokud ve vaší lokalitě existuje cenová mapa. Kromě formuláře a jeho příloh dodáte finančním úřadům také prostou kopii kupní smlouvy a vyrozumění o provedeném vkladu do katastru nemovitostí.

  1. Dobrý večer,
   o tom jak vyplnit formulář daňového přiznání můj článek není. Vidím, ale že nejste jediný kdo v tom plave. Situace mně tedy inspirovala k sepsání nového článku. Bude na téma – Jak vyplnit daňový formulář k dani z nabytí 2018. Budou v něm popsány konkrétní případy s obrázky vyplněných formulářů. Sledujte dále můj blog a brzy se dozvíte více! Hezký večer.

 12. Dobrý den, Kamilo. Koupil jsem dům, novostavbu, 1. převod po kolaudaci z r. 2017, takže jako kupující nebudu platit daň z nabytí za dům a pozemek pod domem. Pokud jsem ale zákon správně pochopil, budu platit za pozemek mimo dům, což je vlastně zahrada (asi 900 m2). Musí na to přijít znalec nebo mohu udělat směrnou hodnotu ? Z jaké ceny nebi jak se onen pozemek ocení, když v kupní smlouvě jsme nemovitosti nerozdělovali na nemovitosti, které se budou danit a které se nebudou danit daní z nabytí. Děkuji Vám…. p.s.budu prodávat svůj dům, který jsme již opustili v Sedleci.

  1. Dobrý den. Toto je ale zapeklitá otázka :). Pochopil jste to správně, budete platit za zahradu, což je nezastavěný pozemek a stavba s pozemkem pod domem budou od daně osvobozeny. Pokud ve vaší lokalitě není cenová mapa (což zřejmě není), musíte situaci řešit jinak. Znalecký posudek je cesta, ale je to nákladová položka navíc (cca 5 tisíc korun). Na vašem místě bych využila kalkulačku směrné hodnoty finančních úřadů, protože FÚ z ní rovněž bude vycházet. Vypočítanou cenu z kalkulačky bych uvedla v daňovém přiznání (poníženou na 75%) jako cenu pozemku a z té bych zaplatila státu 4% zálohu na daň.

 13. Dobry den, moc dekuji za clanek a prosim vas o radu. Resim odvedeni dane z nabyti nemovitosti u vodni plochy. Zde je jedina cesta znalecky posudek?
  Predem moc dekuji
  Havlovs

  1. Dobrý večer, bohužel rybníky a vodní plochy se oceňují pouze formou znaleckých posudků. Jedná se o velmi specifické druhy nemovitostí, takže pro ně tabulky směrných hodnot bohužel neplatí.

 14. Dobrý den, prosím o radu.
  Kupujeme garáž. Po provedení vkladu práva do katastru nemovitostí budeme podávat daňové přiznání k dani z nabytí nemovitých věcí. Potřebovali bychom vědět:
  a) jaké konkrétní formuláře a přílohy musíme vyplnit a zanést na FÚ (viděli jsme přílohy typu J, N ?)
  b) co je to prostá kopie kupní smlouvy? Pochopili jsme, že to je také potřeba doložit na FÚ…
  c) zda nám někdo oznámí z FÚ, jaká je směrná cena nemovitosti (nebo jak se vlastně určí). Protože pokud by byla vyšší než kupní cena, budeme vlastně platit nesprávnou výši daně.
  d) jak částku platit? Přijde nám nějaké vyrozumění nebo automaticky zašleme dle našeho výpočtu (odhadu) 4% daň na účet FÚ?
  e) zda se dokládá originál nebo kopie (prostá kopie) vyrozumění z katastru o provedení vkladu.
  Moc děkuji za Váš čas a odpovědi.

  1. Hezký den!
   K vašim otázkám:
   a/ Při koupi garáže budete vyplňovat hlavní formulář: http://www.financnisprava.cz/assets/tiskopisy/5546_1.pdf?201803021752 a přílohu č. 2b pro garáže a doplňkové stavby: http://smernahodnota.financnisprava.cz/2014/garaz/.
   b/ V podstatě máme 2 druhy kopií dokumentů, které se používají ve styku s úřady – ověřenou a neověřenou. Ověřená kopie dokumentu musí být ověřena úřadem zmocněným k ověřování – pošta, notář, pobočka Czechpointu, kdy úřad posvětí svým kulatým razítkem pravost této kopie. Prostá kopie je obyčejná kopie bez ověření. Pro podání daně z nabytí se ověřené kopie chválabohu nechtějí. Stačí vše prostě normálně okopírovat a dodat FÚ.
   c/ V případě, že hodnota nemovitosti bude dle FÚ vyšší tak se vám FÚ po nějaké době sám ozve s dodatečným výměrem daně. Ten budete muset doplatit.
   d/ Částku z výpočtu odešlete na účet vašeho správce daně, který sídlí v místě kde je nemovitost /ne kde máte trvalý pobyt/ nejpozději poslední den lhůty pro podání přiznání. Sám vás finanční úřad k ničemu nevyzve. Příklad: Koupím dům v Mělníku – můj správce daně je Finanční úřad pro Středočeský kraj – územní pracoviště Mělník. Najdu si na internetu jejich číslo účtu a tam zašlu vypočtenou částku, která mi v přiznání vyšla. Jako VS pro platbu zadám své rodné číslo a na finančáku se jim to spáruje. Kupní smlouvy z katastru chodí po zápisu rovnou na finanční úřad. Takže o vašem případu již referentka samozřejmě ví a čeká na platbu daně.
   e) dokládá se prostá kopie vyrozumění o provedení vkladu, které vám přijde poštou nebo do datovky po provedení zápisu na vaše jméno.

 15. Dobrý den,
  v lednu jsem převedl družstevní byt do osobního vlastnictví a chtěl bych se zeptat, jestli se na toto také vztahuje nějaká daň z nabytí nemovitosti, tzn. je nutné podat daňové přiznání či nikoliv.
  Předem děkuji za odpověď.

  1. Dobrý den Danieli,
   děkuji za zajímavý dotaz. S radostí vám mohu odpovědět, že naštěstí na vás se tato povinnost nevztahuje. V případech převodů bytů do osobního vlastnictví, kdy bytové družstvo /nebo kterýkoliv jiný vlastník/ podá katastru žádost o rozdělení budovy pomocí tzv. Prohlášení vlastníka, nevzniká těmto „novým“ vlastníkům žádná daňová povinnost spojená s nabytím. Jako nový vlastník nemovitosti budete mít ale povinnost platit jednou ročně Daň z nemovitých věcí. Nezapomínejte na to prosím, často je tato daň opomíjena nebo jsou pojmy různě zaměňovány. V prvním roce vlastnictví nemovitosti musíte podat příslušný formulář finančním úřadům a svou výši daně v něm vypočítat. Přiznání v tomto formuláři podáváte pouze jednou. V následujících letech Vám úřad vždy jednou ročně pošle složenku s daňovým výměrem.

 16. Dobrý den, jsme v procesu koupi domu s garáží a přilehlými pozemky (už máme uzavřenou kupní smlouvu). Chtěl bych se zeptat, v jakých případech je třeba zhotovovat znalecký posudek? Advokát, kterému budeme platit peníze do úschovy a který za nás zaplatí i daň, po nás k vyřízení požaduje posudek. Chtěl bych proto vědět, proč je to nutné. Je to standardní rodinný dům, samostatná dvojgaráž (na stejné stavební parcele) a k tomu relativně velká zahrada.

  1. Dobrý večer Josefe, nenapadá mne bohužel jiné vysvětlení, že pan advokát si chce trošku ulehčit práci. Vyplňování daňového formuláře bez ocenění směrnou hodnotou (ve vašem případě je potřeba ocenit zvlášť stavbu domu, pozemek i garáž) se dá znaleckým posudkem elegantně zjednodušit. Advokát bude patrně argumentovat, že znaleckým posudkem dostanete 100% jistotu, že vám v budoucnosti nebude vystaven dodatečný výměr daně. K takovým případům dochází ale velmi zřídka. Pro vás by byl požadovaný znalecký posudek další výrazná nákladová položka, předpokládám ve výši nejméně 5 tisíc korun. Na vašem místě bych se určitě bránila ho advokátovi poskytnout. Pokud si nejste jisti jak na daňový formulář a s ním spojené ocenění tabulkou směrné hodnoty, obraťte se na mě. Mohu vám zprostředkovat službu daňového poradce. Ten za vás vyplní i podá daňové přiznání přímo vašemu správci daně. Je to bez práce a trápení, s jistotou že budete mít vše v pořádku. Cena za celou službu je pouze 990,- Kč. Hezký večer.

   1. Uvidím, co s tím provedeme, zkusím ještě zavolat na finanční úřad, co mi řeknou. Je to služba placená realitní kanceláří, takže se nechci úplně nechat oholit, protože jejich služby byly zatím VELICE neuspokojivé (Talanda Invest). Děkuji moc za odpověď a přeji hezký večer.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *