Reality obecně

Jak získat z prodeje nemovitosti o 6% více peněz?

88 - Jak získat z prodeje nemovitosti o 6% více peněz?

Když si na internetu prohlédnete pár soukromých inzerátů nemovitostí tak si všimnete, že náš národ má jeden podivný zvyk. Lidé se snaží prodat nemovitost v hodnotě milionů korun a před focením si v bytě častokrát ani pořádně neuklidí. Nebo mobilním telefonem vytvoří pár nekvalitních fotek, které rychle šoupnou na realitní server. Hurá, realitní inzerát je na světě!

 

Ale myslíte, že takový inzerát nějak osloví kupujícího? Určitě ne tak jak bychom chtěli. Je to velká škoda, protože je statisticky dokázáno, že když si dáme na tvorbě prezentace opravdu záležet, tak prodáme nemovitost rychleji a získáme více peněz.

 

V dnešní době platí – jeden obraz vydá za tisíc slov. Prezentace nemovitosti na internetu musí být prostě perfektní a doba si klade vysoké nároky. Jak to ale udělat, aby se na náš inzerát lepili zájemci jako vosy na med? Pomohou nám kouzla dnešní doby.

 

Homestaging

Díky zásahu odborníka prodáte svou nemovitost rychleji a za více peněz. Statistiky mluví jasně – za nemovitost díky homestagingu získáte v průměru o 6% vyšší cenu.


To první kouzlo se jmenuje homestaging a v poslední době se o něm často mluví. Homestaging je speciální služba, která se zabývá zkrášlováním nemovitostí mířících na realitní trh. Základem homestagingu je navodit v bytě neurčitou atmosféru “hotelového pokoje”, zvolit vhodný nábytek, barvy, doplňky a správné osvětlení. Úpravy provádí profesionál – homestager, jehož služby jsou dnes v Česku běžně dostupné. Ten vám navrhne, zapůjčí a dopraví do bytu vše potřebné – designový nábytek i s doplňky. Poté celou nemovitost odborně naaranžuje tak, aby na fotografiích co nejlépe vypadala.

 

Interiérové fotografie

Díky krásným obrázkům na internetu zabodujete a svou konkurenci odstavíte na vedlejší kolej. Šanci udělat první dojem dostáváte pouze jednou a fotkami pořízenými mobilem dnes už nikoho neoslníte.

Druhým kouzlem, které přitáhne zájemce jako magnet jsou dokonalé fotografie. Běžným fotoaparátem nejdou stísněné prostory bytů pořádně zachytit. Takže, aby se vaše nabídka mezi konkurencí řádně vyjímala, vyplatí se  investovat i do služeb interiérového fotografa. Fotograf disponuje kvalitním vybavením včetně širokoúhlého objektivu, který umí zachytit celou místnost. Tím se opticky zvětší malé prostory jako jsou koupelny, WC apod. Fotografie se nakonec můžou ještě trošku upravit v grafickém programu, aby získaly větší “šmrnc”. Všeho samozřejmě s mírou.

 

Podtrženo sečteno, s pomocí dvou odborníků – homestagera a fotografa se ihned zvýší okruh zájemců o Vaši nemovitost. Tu prodáte rychleji a za vyšší cenu. Pokud si nevíte rady, na koho se obrátit nebo nedisponujete potřebnými financemi, obraťte se na mne. Službu vám ráda zprostředkuji v rámci svých realitních služeb.

 

 

8ed5b300ddf4604276b5078753f9a7b0?s=100&d=mm&r=g - Jak získat z prodeje nemovitosti o 6% více peněz?

Jsem nezávislá realitní makléřka. Na trhu nemovitostí se pohybuji již 11 let. Svým čtenářům pomáhám, aby se lépe orientovali v džungli českého realitního trhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *